WordPress Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

WordPress Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

WordPress Seo Uyumlu İçerik Nasıl Yazılır?

WordPress açık kaynak kodlu bir CMS sistemidir. Bir çok kişi ve kurum bu sistemi kullanarak hem zamandan hem de bütçeden tasarruf ediyorlar. Sizlere çok sık kullandığım bir wordpress eklentisinden bahsedeceğim.

Yost Seo eklentisi. Free ve premium versiyonları var. Tercihe göre ikisi de faydalı olacaktır. İçerik yazarken ışıklar ile sizi yönlendirip ne yapmanız gerektiğini söyleyen çok eğlenceli bir eklenti.

Şu kurallar ile içerik yazmanız gerekmekterdir bu eklentiye göre:

Kural- 1:

Odak Anahtar Kelime

Seo uyumlu yazınızı yazmadan önce, 1 odak anahtar seçip, yazımızı bu anahtar kelime etrafında döndürmeliyiz.(yazmalıyız) Yazınızda sık sık kullanmalısınız bu kelime veya kelimeleri. (örn; plastik atıklar 2 kelimeden oluşuyor ancak bir odak kelimedir) Free sürümde 1 adet odak anahtar kelime seçebiliyorsunuz. Premium eklentide ise birden fazla odak anahtar kelime seçimi yapabiliyorsunuz.

Kural 2:

Başlık seçimi

Yazınızın başlığında mutlaka anahtar kelimeniz olmalı. Başlık ne çok uzun ne de çok kısa olmamalı.

Kural-3:

H Etiketleri kullanımı

Hiyerarşik düzende kullanılmalı bu etiketler. Örneğin başlık H1 etiketi olmalı ve diğerleri de H2 H3 diye gitmeli.

Kural-3:

Metin Uzunluğu

Seo uyumlu yazınızda paragraflar max 300 kelimeden oluşmalı. Yazınız ne çok uzun, ne de çok kısa olmalıdır.

Kural-4:

Bağlantılar

Seo uyumlu yazınızda keliemere dış bağlantı verelim, ancak bu bağlantılar itibarlı ve güvenilir web sitelerine verilmeli. Aynı zamanda iç bağlantılar da verilmeli, yani web sitenizdeki ilgili bazı sayfalara link vermeniz faydalı olacaktır.

Kural-4:

Görseller

Kullandığınız görsellere de anahtar kelimeyi isim olarak vermeliyiz.

Bu kurallara uyarak yazdığınız yazılar seo uyumlu olacaktır. Yazınızı yazdıktan sonra altta ışıklı bir şekilde size yapmanız gerekenleri, eksikleri gösteren cümleler olacaktır. Bunları dikkate alabilirsiniz. Yazınızdaki ışık yeşile dönüştü ise her şey yolunda demektir.

Bununla beraber web sitenizi hangi kelimeler ile öne çıkarmak istiyorsanız, bu kelimeler ile ilgili bolca içerik girmenizi ve bir birine bağlantı vermenizi öneriyorum.

Bu kelimeler ile kaçıncı sırada olduğunuzu tespit edip, sizden önce gelen web sitelerini inceleyebilirsiniz. Eksiklerinizi gidermek için detaylı analizler yapabilir veya bir seo uzmanından yardım alabilirsiniz.

Bu yaptığınız çalışmalar kalıcı seo çalışmalarıdır. Bir de geçici ancak daha etkili olan SEM (Search Engine Marketing) çalışmaları var. Google Adwords reklamları ile  web sitenizi hızlı bir şekilde öne çıkarmanızı sağlıyor.

Detaylı bilgi ve analiz için lütfen iletişime geçin

info@dijizu.com